Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Archív ateliérov 2012

 
 
ZmenenéNázov a anotáciaZodpovedá
19.10.2012Boli sme pritom. Pán Barok - Detský ateliér MMB, 27. 10. 2012
Milí naši kamaráti, stretli sme sa a tešili sa spolu po prázdninách na prvom Detskom ateliéri Múzeum má budúcnosť. A ešte sme sa stretli s jedným zaujímavým pánom, pánom Barokom. Že kto to je? Vstúpili sme do Starej radnice a videli sme ho na mnohých miestach.Privítala nás nová kamarátka Miška Syrová, stará známa mačka Malvína a Beáta Husová. Mimochodom, viete, že Miška si ulovila mačku?
PhDr. Beáta Husová
23.11.2012Lárom - fárom po podzemí Starej radnice, 24. 11. 2012, 14:30
Všetko, čo sa dozvedia naši návštevníci najbližšiu sobotu v Detskom ateliéri Múzeum má budúcnosť, sa odohralo skutočne veľmi, ale veľmi dávno. Pozrú sa do eneolitu - 3500 rokov pred naším letopočtom. Už vtedy boli ľudia veľmi šikovní a vedeli obratne vyrábať svoje nástroje, potom sa presunú aj do halštatu. V oboch dobách bolo už územie Bratislavy obývané ľuďmi.
Samé cudzie názvy trochu vylepší raný stredovek. Návštevníci nakuknú aj na kostry ľudí a do ich hrobov. Preniknú do tajov súdnictva a zákonov doby, ktoré bolo veľmi kruté. V žalároch v Starej radnici ľudia reálne zažili veľa utrpenia.
V dramatickej dielni o 15:30 stretnete opäť našich priateľov, Katku Aulitisovú a Ľuboša Piktora a spolu pripravíte pre rodičov prekvapenie v podobe krátkeho divadelného predstavenia. Neváhajte a poďte s nami do podzemia Starej radnice....
PhDr. Beáta Husová
22.11.2012Načo sú nám ruky? 15. 12. 2012; Predvianočný program v Starej radnici [PDF, 1,1 MB]
Vojdite do Detského ateliéru Múzeum má budúcnosť a presvedčte sa načo sú nám ruky a čo všetko sa dá nimi robiť. Môžete sa nimi dorozumievať, vyrobiť si darčeky, stlačiť ruku a vyjadriť niekomu poďakovanie, alebo ju len tak niekomu podať a vyjadriť mu pokoj a náklonnosť. To všetko nájdete v našich programoch pre vás...
PhDr. Beáta Husová
6.1.2012Lárom - fárom po Múzeu Arthura Fleischmanna 14. 01. 2012, o 14:30 h; Biela ul. 6 [PDF, 119 kB]
Prvé Lárom – fárom po Múzeu Arthura Fleischmanna ste s nami absolvovali v novom roku v sobotu, 14. 01. 2012, o 14:30 h. Témou bol život a dielo Arthura Fleischmanna, nášho slávneho rodáka. Stretli sme sa pred jeho múzeom na Bielej ulici 6.
Po krátkej prechádzke po Múzeu A. Fleischmanna o 15:30 h deti v Detskom ateliéri v Starej radnici zase chystali prekvapenie pre svojich najbližších. V dramatickej dielni sme sa hrali na Arthura Fleischmanna a jeho sochy s Katkou Aulitisovou a Ľubošom Piktorom z divadla PIKI. O 17:00 h bolo krátke divadelné predstavnie naskúšané a premiéra pre najbližších sa mohla začať.
PhDr. Beáta Husová
3.1.2012Lárom - fárom cyklus pokračuje aj v roku 2012
Cyklus Lárom - fárom po múzeu je zameraný na poznávanie „rodiny“ tematických múzeí MMB. Aj v roku 2012 sa pozrieme spolu na ďalšie tematické múzea MMB a opäť s našimi kamarátmi: Katkou Aulitisovou a Ľubošom Piktorom z divadla PIKI.
PhDr. Beáta Husová
2.1.2012Nový cyklus: Mudrovačky v múzeu
Od 31. marca do júna 2012 pripravujeme nový cyklus zameraný na predstavovanie profesií v múzeu s kolegyňami: etnologičkou Katarínou Nádaskou, PhD. a kustódkou Ing. Júliou Dinušovou, s autorkou projektu PhDr. Beátou Husovou a múzejnou pedagogičkou Mgr. Justínou Striešovou.
Nový cyklus vás až v štyroch rôznych ateliéroch (od marca do júna, každý mesiac jeden) vtiahne úplne do bádateľskej práce múzejníkov. Uvidíte a zažijete to, čo pri bežnej prehliadke múzea nemôžete. Zbierkové predmety si pozriete úplne zblízka.
PhDr. Beáta Husová
20.12.2011POZOR: Detský ateliér MMB vyhlasuje súťaž
POZOR múzeum vyhlasuje súťaž mladých bádateľov Detského ateliéru Múzeum má budúcnosť.
Od nového roku 2013 pripravujeme súťaž pre návštevníkov ateliérov v cykle Lárom - fárom po múzeu a v cykle Stretnutie s ľuďmi z minulosti. Najčastejší návštevníci budú zaradení automaticky do súťaže o „Grande prix mačky Malvíny“ . Zároveň získate aj ďalší bonus – vstup zdarma na veľké finále na Hrade Devín. Celkový víťaz Grande prix získa hračku – veľkú mačku Malvínu. Výnimočná je tým, že sa nedá nikde kúpiť. Bude len jedna, identická s tou, ktorá je v ateliéri.
Výsledky súťaže vyhlásime pre verných, ale aj ostatných návštevníkov ateliérov dňa 16. 06. 2012 na hrade Devín na Veľkom finále, kde na vás čakajú hodnotné ceny.
PhDr. Beáta Husová
9.2.2012Bolo nám dobre: 11. 02. 2012, 14:30, Lárom - fárom po Múzeu Johanna Nepomuka Hummela
Milí naši kamaráti, ďakujeme, že ste sa zúčastnili ďalšieho pokračovania cyklu Lárom - fárom po Múzeu Johanna Nepomuka Hummela, ďalšieho významného bratislavského rodáka. Stretli sme sa na Klobučníckej ulici č. 2 o 14:30 h. Dozvedeli ste sa všeličo zaujímavé nie len o rodnom dome Hummela, ale aj o jeho živote a o tom, ako vzniklo múzeum. Zistili ste, že rodný dom Hummela v roku 1910 zbúrali. Ako pamiatka ostal z neho len reliéf, ktorý je dnes umiestnený na malom, pôvodne záhradnom domčeku na Klobučníckej ulici. V ateliéri ste zase nacvičili v dramatickej dielni krátke predstavenie pre rodičov. Všetkých, ktorí sa k nám chcú pridať, si môžu zakúpiť bádateľské zápisníky sobotníky a tešiť sa na stretnutie v Apponyiho paláci.
PhDr. Beáta Husová
11.3.2012Lárom - fárom po Múzeu historických interiérov; 17. 03. 2012;
Boli ste s nami u Juraja Apponyiho a stretli ste sa aj s kontesou Angelikou Valentiani. Navštívili ste 18. storočie a videli ste ako v ňom žili ľudia - šľachtici. Taká bola doba pred vyše 250. rokmi a ostal nám po nej v Bratislave rokokový Apponyiho palác.
Rodičia si na konci ateliéru mohli pozrieť krátke divadelné predstavenie, kde sme mnohé získané vedomosti o paláci a živote v ňom zahrali. A nie len to, povedali sme si niečo aj o hygiene, ktorá nebola taká, ako ju poznáme dnes.
PhDr. Beáta Husová
26.3.2012Mudrovačky v múzeu / Múmie v múzeu - začali sme, Stará radnica, 14:30, 31. 03. 2012
Ďakujeme vám za priazeň. Zišli ste sa v počte neuveriteľných 50 účastníkov. Máme z toho úprimnú radosť a veríme, že vás nesklameme ani v ďalšom pokračovaní Mudrovačiek v múzeu. Videli ste najvzácnejšie zbierkové predmety, ktoré rodina Zichyovcov odkázala do Múzea mesta Bratislavy. Videli ste vešeptov, krokodílie múmie a všeličo iné. Pozrite si fotogalériu. Mačka Malvína vám predstavila dôležité profesie Múzea mesta Bratislavy. Cez príbeh zo starovekého Egypta sa vám prihovárali etnologička Katka Nadaská; kustódka - správkyňa zbierok Julka Dinušová a múzejné pedagogičky: Justína Striešová a Beáta Husová. Dozvedeli ste sa všeličo zaujímavé o mačke Malvíne ako aj o objavovaní dejín starovekého Egypta. Tešíme sa na vás opäť 28. apríla 2012. Ahojte!!! Mňaáááu!
PhDr. Beáta Husová
24.4.2012Mudrovačky v múzeu/Sedemdesiat sukieň mala, 14:30, 28. 04. 2012
Ďakujeme Vám za návštevu ďalšieho pokračovania cyklu Mudrovačky v múzeu/Sedemdesiat sukieň mala. Pozreli sme si ako sa obliekalo v súčasných metských častiach Bratislavy. Zabávali sme sa na svadbe a napokon sme si zatancovlai a ochutnali svadobné koláče. A čo je najdôležitejšie,pozreli sme sa na zbierkové predmety úplne zblízka.Ostante námverní aj naďalej a zbierajte mačacie pečiatky. Vyhodnotenie súťaže sa blíži každým mesiacom. Tešia sa na vás: etnologička Katarína Nádaská, správkyňa depozitárov Júlia Dinušová, múzejné pedagogičky Justína Striešová, Beáta Husová a mačka Malvína.
PhDr. Beáta Husová
2.5.2012Lárom - fárom po Múzeu Farmácie, 12. 05. 2012, lekáreň U červeného raka
Ďakujeme za návštevu v Múzeu farmácie. Dozvedeli ste sa, ako sa niekedy liečilo, v akých nádobách boli uložené lieky a aká je história architektonickej pamiatky lekárne U červeného raka. V Detskom ateliéri MMB v Starej radnici deti opäť pripravili pre rodičov v dramatickej dielni prekvapenie s Katkou Aulitisovou a Ľubošom Piktorom v podobe krátkeho divadelného predstavenia.
PhDr. Beáta Husová
1.6.2012Mudrovačky v múzeu / Svätý za dedinou, 09. 06. 2012; 14:30; Apponyiho palác
Mudrovačky v múzeu alebo Svätý za dedinou. Dňa 09. 06. 2012 o 14:30 v Starej radnici pokračuje cyklus Mudrovačky v múzeu na témou Svätý za dedinou. V programe uvidíte opäť zblízka zbierkové predmety. Dozviete sa, že Bratislava bola významná vinohradnícka oblasť. Ako ťažko sa dorába víno a kto to bol sv. Urban. Odkiaľ k nám prišiel sekt Hubert. V múzeu už čaká opäť mačka Malvína, ktorá vás vtiahne do bádateľskej práce múzejníkov. Skrátka uvidíte a zažijete to, čo pri bežnej prehliadke múzea nemôžete. Pozor! Detský ateliér Múzeum má budúcnosť bude vyhodnocovať súťaž mladých bádateľov.
Výsledky súťaženia vyhlásime na celodennom podujatí Devín patrí deťom
dňa 16. 06. 2012 na hrade Devín. Celkový víťaz Grand prix získa hračku – veľkú mačku Malvínu. Výnimočná je tým, že sa nedá nikde kúpiť a je identická s tou v ateliéri. Tešíme sa na Vás.
PhDr. Beáta Husová
18.6.2012Detský ateliér MMB - víťazi veľkej súťaže - blahoželáme
Detský ateliér Múzeum má budúcnosť vyhlásil na podujatí Devín patrí deťom svojich víťazov. Najlepší mladý bádateľ: Matúš Jonaštík; najlepší mudrlant: Matej Gavorník; najlepší kresliči:
Feďa Sheparnev a Bruno Balaško; Najleší rodič dokumentátor: Hanka Nováková a Alenka Mrázová; Grand prix mačky Malvíny získali naši kamaráti, ktorí nás nikdy neopustili, mali vzorné bádateľské zápisníky: Lenka Mrázová a Daniel Novák. Všetkým víťazom úprimne blahoželáme a tešíme sa na budúci ročník súťaže. V októbri 2012 začína opäť ateliér pracovať. Mačka Malvína je pripravená a už sa teší na stretnutia v DA MMB. Čauky mňauky.
PhDr. Beáta Husová

Zobraziť výber stĺpcov tabuľky »

 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Archív ateliérov > Archív ateliérov 2012

Zobraziť aktuálne dokumenty | archív dokumentov | dokumenty vrátane archívu

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa