Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Projekty > Projekty 2018 > Načo nám je múzeum? Generácie generáciám

 

Načo nám je múzeum? Generácie generáciám

Generácie generáciám
Vzdelávací program k výstave Generácie generáciám umožní bližšie spoznať Múzeum mesta Bratislavy a prácu múzejníkov. Vysvetlí, čo všetko sa dá v múzeu naučiť aj kto pracuje v MMB. V neposlednom rade rozpovie príbeh založenia Múzea mesta Bratislavy v roku 1868 a predstaví dôležité osobnosti dejín múzea.
 

 
 

Zážitková časť výstavy Generácie generáciám pod názvom Načo nám je múzeum? cez interaktívne prvky blokov podnecujú návštevníka k pochopeniu činnosti múzea, najmä jeho vzdelávacej a zážitkovej funkcie. Podporujú hru a fantáziu a ostanú aj v budúcnosti trvalou súčasťou vzdelávacích programov:

Kocky sú hodené je blok, ktorý oboznamuje publikum s desiatimi významnými objektami a v nich umiestnenými tematickými múzeami fungujúcimi pod spoločným menovateľom Múzeum mesta Bratislavy. Blok odkrýva farebnú a znakovú symboliku múzeí a ich obsah, ktoré sa dajú vyskladať do myšlienkových celkov.

Kto je kto v múzeu? je spracované pomocou originálnych vtipných ilustrácií renomovaného ilustrátora Miroslava Regitka. Ide o výtvarné spracovanie vybratých šestnástich profesií z prostredia múzea. Doplnkom sú stoličky označené číslami 1 – 16 a každá je pridelená jednej profesii. Návštevník má možnosť zosobniť sa s vybratou profesiou, posedieť si na stoličke a prečítať si náplň práce konkrétnej profesie na paneloch.

Predmety v čase na základe časovej osi s medzníkmi 1868 – 1918 – 1968 – 2018 ukazujú ako sa vybraté druhy predmetov – fotoaparáty, hodiny, písacie stroje, hračky (bábiky) a telefóny – menili v závislosti vývoja v uvedených obdobiach.

Znaky doby = Umelecké slohy je zameraný na pochopenie myslenia minulých generácií. Blok vysvetľuje, že každá doba má súbor výrazných atribútov, ktoré vyplývajú z filozofie, uznávaných hodnôt a životného štýlu. V praxi sú to tri pulty so zásuvkami s textovými charakteristikami slohov a magnetickými plochami vystihujúcimi interiéry – gotiku – renesanciu – barok a rokoko, ktoré návštevník môže reálne hľadať v priestoroch Starej radnice, na jej nádvorí, ale aj napr. v Apponyiho paláci. 


Načo nám je múzeum?Načo nám je múzeum?
 

Načo nám je múzeum?

 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.5.2018 / 10.9.2018
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Projekty > Projekty 2018
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa