Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Rímske hry - Limes Day 2018; 8. 9. 2018

Ja Avitus
Podujatie otvorí už po dvadsiatyprvýkrát bránu do starovekého Ríma. Program je opäť plný príjemnej atmosféry, zábavy, relaxu, nových poznatkov. Tento rok ich venujeme spomienke na mladého vojaka II. pomocnej légie. Ako šestnásťročný vstúpil do armády a volal sa Avitus. Jeho meno je vytesané na kameni, zbierkovom predmete vystavenom v Múzeu Antickej Gerulaty v Rusovciach. Veríme, že ho tam objavíte a presvedčíte sa, že v Gerulate veľmi dávno žil Avitus...
8. 9. 2018, 10.00 - 19.00, Múzeum Antická Gerulata Rusovce
 

 
 

Rímske hry – Limes Day 
21. ročník

 

Múzeum Antická Gerulata

Doobedňajšia časť programu bude ladená modernejšie a rodinné tímy môžu zase súťažiť v rôznych disciplínach. Nebude chýbať preklad  obľúbených citátov, odievanie do rímskych odevov, točenie na hrnčiarskom kruhu, rozoznávanie byliniek, ktoré poznali už Rimania... Pre malých návštevníkov je zase možnosť zahrať sa v Rímskej škôlke. V doobedňajšom programe vystúpi v Gerulate aj Divadlo ZkuFraVon. Jeho protagonisti originálnym spôsobom, cez prizmu súčasnosti, priblížia návštevníkom starovekú rímsku civilizáciu.

Oživením programu bude aj príchod  malých Rimanov – 50 detí zo súkromnej Základnej umeleckej školy v Rusovciach na Balkánskej ulici. 

Veríme, že návštevníci si nenechajú uniknúť slávnostný sprievod cisára, Rimanov, Rimaniek a ich detí,  legionárov. Naplánovaný je cez Rusovce od Gerulaty do parku kaštieľa o 14.00. Bude to zážitok, kedy opäť prídu Rimania a usadia sa na chvíľu v Rusovciach.

 

Park kaštieľa v Rusovciach

Od 14:00 začne v parku spektakulárny program, plný superlatívov. Pod taktovkou Tovarišstva starých bojových umení a remesiel vystúpi spolu aj jednotlivo  cca 50 legionárov z krajín Európy. Pripravené sú remeselné stánky aj stánky s občerstvením. „Chlieb a hry“ čakajú na všetkých, ktorí zavítajú na celodenný  program. Doobeda do Gerulaty a poobede do parku kaštieľa v Rusovciach pozýva AVITUS, Juraj „Šoko“ Tabaček, ktorý publikom celým programom sprevádza. 

 

LIMES DAY – 5. ročník a obľúbený  ARCHEOBUS

Limes Day je podujatie, ktoré má upozorniť na rímske pamiatky na hranici pozdĺž Dunaja, Limes Romanus, ktorú tvorila reťaz rímskych táborov spojených cestami. Tie nás skoro pred 2000 rokmi zjednotili v rámci jednej Rímskej ríše. Jeho zámerom je propagovať najmä doposiaľ málo navštevované rímske pamiatky na Limes Romanus, ako aj dosiahnuť ich zápis do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Cez netradičné podujatia zapojiť do spoznávania čo najväčšie množstvo ľudí všetkých vekových kategórií.

Najväčším lákadlom bude aj tento rok ARCHEOBUS. Voľné vstupenky si verejnosť môže vyzdvihnúť od 20. 8. Do – 7. 9. 2018, pondelok – nedeľa 9:00 – 19:00 v Turistickom informačnom centre, Klobučnícka 2, Bratislava. Presný program a  informácie budeme priebežne dopĺňať.

 

                

 

 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.7.2018 / 27.7.2018
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa