Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Vedecké chodníčky na hrade Devín_26.5.2019

Vedecké chodníčky
Spoznajte areál hradu Devín v novom kontexte. Hrad Devín nie je významný len svojou históriou, ale aj prírodnými podmienkami a je chráneným územím. Nachádza sa tu niekoľko chránených druhov rastlín a živočíchov európskeho významu. Pozývame vás ich objaviť.
 

 
 

26. 5. 2019

Pozývame vás 26.5. o 16.00 hod. na jarnú vychádzku na hrad Devín spojenú s botanickou exkurziou zameranou na kvetenu hradu Devín, ochranu prírody a rastlín, jedlé, liečivé a jedovaté rastliny. Budeme sa prechádzať, rozprávať o význame voľne rastúcich rastlín v živote našich predkov a dnešného človeka, zbierať a ochutnávať rastlinky a na záver si vytvoríme z nich ozdoby.

Vedecké chodníčky
2. 6. 2019 

V nedeľu 2. 6. 2019 o 16.00 hod. vás pozývame na špeciálnu prehliadku hradu Devín. Venovaná bude vtáctvu, ktoré môžete vidieť, prípadne počuť, priamo v areáli hradu a jeho blízkom okolí. Vzhľadom na polohu hradu Devín je tu niekoľko biotopov a je možné tu vidieť až 60 druhov vtákov. Aké sú tie najzaujímavejšie sa dozviete na prehliadke s ornitologičkou Mrg. Katarínou Tureckou. Z blízka budete môcť vidieť aj sokola myšiara a iné domáce druhy v spolupráci so Sokoliarňou a Minizoo Devín.
 
Kontakt: Mgr. Zuzana Faboková
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.5.2019 / 22.5.2019
 

 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

Teraz ste v móde "Bez grafiky". Prepnutím do grafického zobrazenia zobrazíte štandardnej verzii webu.

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa