Múzeum mesta Bratislavy - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Orientačná ponuka


Múzeum mesta Bratislavy


Vyhľadávanie

?
 
 
 

Novšie dejiny

Hračka
Fond pozostáva najmä z predmetov z obdobia druhej polovice 19. storočia až po začiatok druhej svetovej vojny.
 

 
 
Bábika, koneic 19. storočia

Fond pozostáva najmä z predmetov z obdobia druhej polovice 19. storočia až po začiatok druhej svetovej vojny. Významnú časť tvoria vojnové odznaky a vyznamenania z prvej svetovej vojny. Ďalej ide o predmety súvisiace s obchodom a priemyslom v Bratislave, (obchodné škatule, obaly (napr. Stollwerck), výrobky (napr. Sfinx), reklamné letáky, fľaše na sódu, fľaše s etiketami likérov a liehovín vyrábaných v Bratislave), športové trofeje bratislavských športovcov a klubov (napr. D. Herda, Š. Akay, Ligeti S.C., atď.), zbierka kalamárov a písacích potrieb, pohľadnice, dokumenty, dobové fotografie, albumy (napr. album fotografií z návštevy cisárskeho páru v r. 1917 v Bratislave).

Rozsiahlu časť textilu tvorí dámsky, pánsky a detský odev a obuv, textílie a odevné doplnky z 2. polovice 19. storočia, ale i z  20-30-tych rokov 20. storočia. V poslednom roku sa tento fond obohatil o predmety z obdobia 2. polovice 20. storočia. Z doplnkov početnejšiu a ucelenejšiu skupinu tvoria klobúky a čiapky, kabelky a tašky, vejáre, okuliare, vychádzkové palice a slnečníky.

V skupine hračiek sú  zastúpené predovšetkým nábytkové a kuchynské súpravy, ale aj viac či menej kompletné obedové, čajové a kávové porcelánové súpravy, bábiky , kočíky, niekoľko bábkových divadiel s kulisami i samostatné bábky.

 
Zodpovedá: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Zmenené: 30.6.2006 / 30.6.2006

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zbierky MMB
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Kontakt

Múzeum mesta Bratislavy
Radničná ul. č. 1
81518 Bratislava
Telefón: +421 259 100 812; +421 259 100 811
E-mail: mmba@bratislava.sk
Ďalšie informácie

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


 
Prihlásiť sa

webmaster: Beáta Husová, redakčný systém: vismo