Orientačná ponuka


Bratislava

Múzeum mesta Bratislavy - Oficiálne internetové stránky


Vyhľadávanie

 
 

Hlavná ponuka

Preskočiť ponuku

Cesta: Titulka > Domov

 

Fond fotografií

Dievčatko s bábikou, ateliér Štefánia, Bratislava, 20. roky 20. storočia
Obsahuje práce z ateliérov bratislavských fotografov : Kozics, Körper, Kraus, Fink, Mailáth, Mindszenty, Strelisky, Marian ako aj ďalších bratislavských, viedenskych, budapeštianskych a iných fotografov vtedajšieho Rakúsko-Uhorska i zo širšej strednej Európy z 2. pol. 19. a zač. 20. storočia.
 

 
 
Dievčatko s bábikou, ateliér Štefánia, Bratislava, 20. roky 20. storočia

Sú tu zastúpené predovšetkým pohľady na Bratislavu, hrad, Dunaj, nábrežia, ulice, námestia, významné budovy, exteriéry i interiéry,  detaily architektúry, parky, pomníky, hrobky, plastiky a reliéfy významných osobností, cisárskej rodiny, udalosti, živelné pohromy, ale i ateliérové portréty.

Nachádza sa tu kolekcia samostatných fotografií a ucelený album prác bývalého pracovníka MMB Jozefa Hofera z  rokov 1925-1945 zaujímavá pestrosťou netradičných námetov.

Ďalšie fotografie z 20. storočia, zamerané na Bratislavu sú rozdelené podľa tematických okruhov: portréty, skupinové fotografie, reprodukcie výtvarných diel, expozície MMB, výstavy, udalosti, fotografie s technickými stavbami a objektami, letecké pohľady, sídliská, ulice, námestia, nábrežia, významné budovy, sakrálne budovy a objekty.

 
Kontakt: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 30.6.2006 / 30.6.2006
 

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zbierky MMB
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Vyberáme:


Informácie v päte

web & design , redakčný systém

  Prihlásiť sa