Múzeum mesta Bratislavy - príspevková organizácia Hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavywww.bratislava.sk

Orientačná ponuka


Múzeum mesta Bratislavy


Vyhľadávanie

?
 
 
 

Fond fotografií

Dievčatko s bábikou, ateliér Štefánia, Bratislava, 20. roky 20. storočia
Obsahuje práce z ateliérov bratislavských fotografov : Kozics, Körper, Kraus, Fink, Mailáth, Mindszenty, Strelisky, Marian ako aj ďalších bratislavských, viedenskych, budapeštianskych a iných fotografov vtedajšieho Rakúsko-Uhorska i zo širšej strednej Európy z 2. pol. 19. a zač. 20. storočia.
 

 
 
Dievčatko s bábikou, ateliér Štefánia, Bratislava, 20. roky 20. storočia

Sú tu zastúpené predovšetkým pohľady na Bratislavu, hrad, Dunaj, nábrežia, ulice, námestia, významné budovy, exteriéry i interiéry,  detaily architektúry, parky, pomníky, hrobky, plastiky a reliéfy významných osobností, cisárskej rodiny, udalosti, živelné pohromy, ale i ateliérové portréty.

Nachádza sa tu kolekcia samostatných fotografií a ucelený album prác bývalého pracovníka MMB Jozefa Hofera z  rokov 1925-1945 zaujímavá pestrosťou netradičných námetov.

Ďalšie fotografie z 20. storočia, zamerané na Bratislavu sú rozdelené podľa tematických okruhov: portréty, skupinové fotografie, reprodukcie výtvarných diel, expozície MMB, výstavy, udalosti, fotografie s technickými stavbami a objektami, letecké pohľady, sídliská, ulice, námestia, nábrežia, významné budovy, sakrálne budovy a objekty.

 
Zodpovedá: PhDr. Beáta Husová
Vytvorené / Zmenené: 30.6.2006 / 30.6.2006

Kontext

Umiestnenie: Zložky dokumentov > Zbierky MMB
 

Zobraziť vyhľadávací formulár »


 

Kontakt

Múzeum mesta Bratislavy
Radničná ul. č. 1
81518 Bratislava
Telefón: +421 259 100 812; +421 259 100 811
E-mail: mmba@bratislava.sk
Ďalšie informácie

Nachádzate sa v zobrazení "Bez grafiky", takže vidíte túto stránku bez grafických prvkov a pokročilého formátovania. Pokiaľ Váš prehliadač podporuje CSS2, môžete sa prepnúť do grafického zobrazenia.


 
Prihlásiť sa

webmaster: Beáta Husová, redakčný systém: vismo